Professionele rijbegeleiding buiten rijschool weer mogelijk

Alles i.v.m. praktijkopleiding en examen.
Inazuma
Berichten: 8069
Lid geworden op: 04 mei 2006, 00:00

Professionele rijbegeleiding buiten rijschool weer mogelijk

Bericht door Inazuma » 03 jun 2014, 12:26

De Raad van State heeft (minstens) het deel van het KB over het rijbewijs B van Staatssecretaris Wathelet geschorst, dat bepaalde dat enkel gebrevetteerde rij-instructeurs in dienst van een rijschool of VZW, tegen betaling kandidaat bestuurders mogen begeleiden.

Bron en © : HLN.be

Het gaat om dit stukje wettekst :

http://www.wegcode.be/wetteksten/sectie ... 06/782-hs2" target="_blank
Artikel 7

Met uitzondering van de gebrevetteerde rij-instructeurs die in dienst zijn van verenigingen zonder winstoogmerk en daarvan het bewijs leveren, mag niemand de houder van een voorlopig rijbewijs B tegen betaling begeleiden.



Hiermee is de oorspronkelijke versie van het KB van 10 juli 2006 weer van kracht wat dit betreft :

“Art. 7. Met uitzondering van gebrevetteerde rij-instructeurs mag niemand de houder van een voorlopig rijbewijs B tegen betaling begeleiden”.



De klacht van beroepsfederatie BEZER:
http://bezer.be/doc/verzoekschrift%20ra ... 0state.pdf" target="_blank


[update : het geschortste deel is de wijziging van Artikel 7.]

Elsa

Re: Professionele rijbegeleiding buiten rijschool weer mogel

Bericht door Elsa » 27 jun 2014, 21:22

Waar vind je die rijbegeleiding dan? en is dat goedkoper dan een rijschool?

elsa

Re: Professionele rijbegeleiding buiten rijschool weer mogel

Bericht door elsa » 27 jun 2014, 21:23

En belangrijk: kunnen mensen waarvan het voorlopig rijbewijs is verlopen ook met een begeleider buiten de rijschool rijden??

elsa

Re: Professionele rijbegeleiding buiten rijschool weer mogel

Bericht door elsa » 27 jun 2014, 22:00

Ik weet dat, wanneer je VR is verlopen, je enkel met een erkende rijschool je examen mag afleggen, maar mag je daarbuiten nog lessen nemen van een niet erkende erkende rijschool (prof rijbegeleiding buiten rijschool)??

Gebruikersavatar
de rijprof
Medewerker
Berichten: 6582
Lid geworden op: 01 jul 2008, 00:24
Contacteer:

Re: Professionele rijbegeleiding buiten rijschool weer mogel

Bericht door de rijprof » 27 jun 2014, 22:15

Enkel 'erkende rijscholen' mogen een 'getuigschrift' van de gevolgde (verplichte) rijlessen afleveren.
http://www.derijprof.be - Zoekend kijken, doet je veiliger en vlotter rijden

Inazuma
Berichten: 8069
Lid geworden op: 04 mei 2006, 00:00

Re: Professionele rijbegeleiding buiten rijschool weer mogel

Bericht door Inazuma » 27 jun 2014, 23:54

elsa schreef:Ik weet dat, wanneer je VR is verlopen, je enkel met een erkende rijschool je examen mag afleggen, maar mag je daarbuiten nog lessen nemen van een niet erkende erkende rijschool (prof rijbegeleiding buiten rijschool)??
Neen.

Voor de begeleiding door professionele instructeurs, maar buiten rijschool-verband, heb je nog steeds een voorlopig rijbewijs B nodig ...

Eens dat voorlopig rijbewijs B vervallen is, kan je enkel nog bij een erkende rijschool verder oefenen en met de rijschool examen afleggen :(
Of 3 jaar wachten ...

Gast

Re: Professionele rijbegeleiding buiten rijschool weer mogelijk

Bericht door Gast » 29 mei 2015, 11:41

Volgens http://www.wegcode.be/pdf/wijzigingen/r ... -12-13.pdf (Belgisch staatsblad van 13.12.2013) is er GEEN sprake dat de gebrevetteerde instructeur in dienst moet zijn van een vzw.

Waar vind ik deze aanpassing en moet deze vzw een erkende rijschool zijn?

bert.covens
Berichten: 4149
Lid geworden op: 13 sep 2009, 10:11
Locatie: hemiksem

Re: Professionele rijbegeleiding buiten rijschool weer mogelijk

Bericht door bert.covens » 29 mei 2015, 13:50

Gast schreef:Volgens http://www.wegcode.be/pdf/wijzigingen/r ... -12-13.pdf (Belgisch staatsblad van 13.12.2013) is er GEEN sprake dat de gebrevetteerde instructeur in dienst moet zijn van een vzw.

Waar vind ik deze aanpassing
>>> hier :wink:

Art. 4. Artikel 7 van hetzelfde besluit wordt vervangen als volgt :
"Art. 7. Met uitzondering van de gebrevetteerde rij-instructeurs die in dienst zijn van verenigingen zonder winstoogmerk en daarvan het bewijs leveren, mag niemand de houder van een voorlopig rijbewijs B tegen betaling begeleiden. De gebrevetteerde rij-instructeur moet niet op het voorlopig rijbewijs als begeleider vermeld worden.

Artikel 3, § 2, d) is niet van toepassing op de gebrevetteerde rij-instructeur.".

(NOTA : bij arrest nr. 227/479 van 20 mei 2014 (B.St. 25-08-2014,p. 63745) heeft de Raad van State de tenuitvoerlegging van dit artikel geschorst , in zoverre het artikel 7 van het voormelde koninklijk besluit van 10 juli 2006 vervangt, evenwel beperkt tot het eerste lid van dit nieuwe artikel 7).Bekendmaking bij uittreksel voorgeschreven bij artikel 39 van de procedureregeling op dezelfde wijze als het gedeeltelijk geschorste besluit
Goed autorijden, betekent vooral ook aan anderen denken

Inazuma
Berichten: 8069
Lid geworden op: 04 mei 2006, 00:00

Re: Professionele rijbegeleiding buiten rijschool weer mogelijk

Bericht door Inazuma » 29 mei 2015, 20:47

Gast schreef:Volgens http://www.wegcode.be/pdf/wijzigingen/r ... -12-13.pdf (Belgisch staatsblad van 13.12.2013) is er GEEN sprake dat de gebrevetteerde instructeur in dienst moet zijn van een vzw.
zie pagina 98616

dit is het KB dat deze aanpassing invoerde
(bijna al de rest ervoor is legalese B$ vereist door de Belgische wetgeving , en het advies van de RvS over de nieuwe wetgeving )
Waar vind ik deze aanpassing en moet deze vzw een erkende rijschool zijn?
De Raad van State hàd in zijn advies trouwens al vooraf bemerkingen bij deze vereiste (VZW) en het niet-verantwoorde onderscheid dat deze vereiste maakte tussen gebrevetteerde instructeurs die wel dan niet bij zo'n VZW horen

Dat advies staat ook in de tekst waarnaar je linkt

Na een klacht van een vereniging van gebrevetteerde instructeurs die werken buiten de rijscholen , is die bepaling dat ze tot een VZW of rijschool moeten horen dan geschrapt .

Plaats reactie

Wie is er online

Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 1 gast