Vraag 11239

Floor
Berichten: 2
Lid geworden op: 01 jul 2017, 10:28

Vraag 11239

Bericht door Floor » 01 jul 2017, 14:12

Waarom mag ik bij deze vraag wel rechts inhalen?
Logisch is toch dat je niet mag inhalen.

Gebruikersavatar
Benny Stinkens
Administrator
Berichten: 5577
Lid geworden op: 27 apr 2005, 00:00
Locatie: Dilsen

Re: Vraag 11239

Bericht door Benny Stinkens » 01 jul 2017, 19:42

16.3. Het inhalen geschiedt links.

Het inhalen geschiedt echter rechts
wanneer de in te halen bestuurder te kennen heeft gegeven dat hij voornemens is links af te slaan of zijn voertuig op te stellen aan de linkerkant van de openbare weg en zich naar links begeven heeft om deze beweging uit te voeren.
16.9. Het inhalen van spoorvoertuigen die de rijbaan volgen geschiedt rechts, zowel wanneer die voertuigen in beweging zijn of stilstaan om reizigers te laten in- of uitstappen.
Artikel 22ter. Verkeer op rijbanen voorzien van verhoogde inrichtingen
2° is elk links inhalen verboden op deze inrichtingen;
Zoals je kan zien in art 16 zijn er uitzonderingen waarbij je dus rechts mag/moet inhalen.
En art 22 verbied alleen het links inhalen op een verhoogde inrichting.

Voorbeeld: een kruispunt op een verhoogde inrichting. Ik mag mijn voorligger rechts inhalen als hij begonnen is met links af te slaan. :idea:
Bezit paardenkrachten onder je motorkap, stop een tijger in je tank, maar wees geen ezel achter het stuur.

Gebruikersavatar
de rijprof
Medewerker
Berichten: 6944
Lid geworden op: 01 jul 2008, 00:24
Contacteer:

Re: Vraag 11239

Bericht door de rijprof » 01 jul 2017, 22:06

Afbeelding
Op een verhoogde inrichting mag je een fietser sowieso niet LINKS inhalen.
Maar mag je op een verhoogde inrichting een fietser RECHTS inhalen?

A. Ja.
B. Ja, op voorwaarde dat je een zijdelingse tussenafstand laat van 1 meter.
C. Neen.
Toch even opmerken dat er 3 voorwaarden zijn:
1. de fietser, duidelijk te kennen geeft (arm) dat hij links gaat afslaan en
2. zich zoveel mogelijk naar links begeven heeft.
3. rekening houden met minimum 1 meter zijdelingse afstand.

Of zoals Benny aanhaalt: als de fietser reeds links aan het afslaan is.
http://www.derijprof.be - Zoekend kijken, doet je veiliger en vlotter rijden

bert.covens
Berichten: 4198
Lid geworden op: 13 sep 2009, 10:11
Locatie: hemiksem

Re: Vraag 11239

Bericht door bert.covens » 02 jul 2017, 12:59

Op een verhoogde inrichting, geldt inderdaad uitsluitend een LINKS inhaalverbod. Rechts inhalen, mits beide voorwaarden daartoe voldaan zijn, blijft toegelaten.

Dus ofwel zou op de foto duidelijk te zien moeten zijn, dat aan deze twee voorwaarden voldaan is. Dwz : er zou een fietser moeten te zien zijn, die met z'n arm richting aangeeft naar links, en voldoende naar links uitgeweken is om deze beweging mogelijk te maken.

Ofwel zou er op één of andere manier expliciet melding van gemaakt moeten worden in de vraag/antwoord.
Goed autorijden, betekent vooral ook aan anderen denken

Gebruikersavatar
Stefan Peeters
Administrator
Berichten: 3779
Lid geworden op: 16 aug 2007, 11:37
Locatie: Wechelderzande
Contacteer:

Re: Vraag 11239

Bericht door Stefan Peeters » 02 jul 2017, 16:20

Dat hoeft helemaal niet. Iemand die de wegcode kent kan deze vraag perfect beantwoorden zoals ze er staat.
Dat vergt misschien enig nadenken maar zo leert men tenminste nog wat bij uit de oefenvragen.
Als ik zou willen dat je het begreep, legde ik het wel beter uit 8) (J. Cruijff)

Gebruikersavatar
GRO
Administrator
Berichten: 10707
Lid geworden op: 26 mar 2005, 00:00

Re: Vraag 11239

Bericht door GRO » 02 jul 2017, 17:40

@Bert en Rijprof
In meen dat dergelijke vragen tijdens het examen ook zo gesteld worden.
Men moet ervan uitgaan dat de bestuurder die je inhaalt ook de wegcode kent en correct volgt.

Gesloten